هزینه خرید گیم و بازی در ایران چقدر است؟

[تعداد: ۱   میانگین: ۴/۵]

آمارهای دقیقی از تعداد گیمرهای ایرانی و هزینه ای که برای خرید گیم و بازی در ماه در ایران صرف میشود وجود ندارد با این وجود تخمین ها حاکی از آن است که ایرانی ها حتی تا ۲۰۰ میلیارد تومان در ماه را نیز صرف خرید انواع بازی کرده اند.

به گزارش گروه اخبار بازی موبایل دسیما، در ایران بیش از ۵۰‌ میلیون نفر کاربر اینترنت وجود دارند. در این میان تعداد گیمرهای ایرانی موبایل، رایانه و سایر کنسول ها بین ۱۹ تا ۲۸ میلیون نفر تخمین زده میشود.

آنطور که آمارها میگوید ظاهرا ایرانی ها در ماه بین ۱۴۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان را خرج خرید و پرداخت درون برنامه ای بازی های موبایل، کامپیوتری و غیره میکنند.

گیمرهای ایرانی به طور میانگین ۵.۱ ساعت از وقتشان در شبانه روز را صرف بازی میکنند؛ بازی هایی که در بازار بازی های ایران، تا ۹۵ درصدشان را بازی های خارجی تشکیل میدهند.

این در شرایطی است که طبق آمار ثبت شده در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، بیش از ۶۰۰ بازی در سطوح مختلف توسط بازی سازهای ایرانی اعم از شرکت های طراحی بازی یا گروه های بازی سازی کوچک، تولید شده است.

طبق آمارهای موجود، حدود ۶۷‌ درصد از گیمرهای موبایل ایرانی زیر ۲۴ سال سن دارند و ۶۳‌ درصد از این گیمرها و بازی بازهای موبایل در ایران نیز دانش‌آموز هستند.

اینکه بتوان جوان و نوجوان امروزی را از وسایل ارتباطی و الکترونیکی مانند رایانه، موبایل و کنسول های بازی دور کرد، امری نشدنی و البته نادرست است.

در مقابل باید محتوای این ابزارها را مدیریت کرد چرا که این ابزارها بهترین فرصت برای فرهنگ سازی و آموزش هستند، امری که اگر از آن غفلت شود عوارض منفی و جبران ناپذیری خواهد داشت چرا که محتوای نامناسب اعم از غیر اخلاقی، خشونت آمیز و فرهنگ غربی به وفور در آن یافت میشود.

در پایان توصیه میکنیم سری به مقاله معرفی بازی های قدیمی موبایل به ویژه بازی های قدیمی گوشی نوکیا نیز بزنید.

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.