ایرانی ها در ماه چقدر صرف خرید گیم و بازی میکنند؟

[تعداد: ۳   میانگین: ۳.۳/۵]

خرید گیم و بازی در ایران ماهانه هزینه ای بین ۱۴۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان را به خود اختصاص میدهد.

گفتنی است ۵۰ میلیون ایرانی (و در بعضی منابع بیش از ۶۰ میلیون ایرانی) از اینترنت و فضای مجازی استفاده میکنند که در این بین سهم کاربران بازی های اندروید و آی او اس و البته سایر گیم و بازی های ویدئویی و کنسولی در حدود ۱۹ میلیون گیمر ایرانی (و برخی منابع تا ۲۴ کاربر بازی ایرانی) است.

کاربران بازی و گیمرهای ایرانی در هر ماه مبلغی بین ۱۴۰ تا ۲۰۰‌ میلیارد تومان را برای خرید گیم و بازی و یا پرداخت های درون برنامه ای صرف میکنند.

یک گیمر ایرانی به‌طور میانگین در حدود ۵/۱ ساعت از زمانش در روز را صرف بازی های موبایل، رایانه ای و غیره میکند. 

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که طراحی و ساخت بازی ۹۵‌ درصد از بازی‌های ویدئویی موجود در ایران و در بین گیمرهای ایرانی، توسط شرکت های طراحی و ساخت بازی خارجی ساخته شده است.

این آمار در حالی ارائه میشود که استودیوها و کمپانی های بازی سازی در ایران و یا تیم های بازی سازی ایرانی تاکنون حدود ۶۰۰ بازی در سطوح متفاوت و مختلف را در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ثبت کرده اند و قطعاً تعدادشان بیش از این است.

همچنین آمارها عنوان میکنند که حدود ۶۷‌ درصد از گیمرها و بازی‌بازهای موبایل در ایران سنی کمتر از ۲۴ سال دارند؛ همچنین ۶۳‌ درصد از کاربران بازی و گیمرهای موبایل در ایران دانش آموز هستند.

با این وجود برجسته ترین جامعه هدف شرکت های طراحی و ساخت بازی اندروید و آی او اس موبایل و همچنین سایر شرکت های طراحی و ساخت بازی در ایران، نوجوانان و جوانان زیر ۱۹ سال هستند.

این گروه سنی حدود ۱۴ میلیون نوجوان و جوان ایرانی را تشکیل می دهند که در روز بین ۵ تا ۹ ساعت از وقتشان را در فضا و شبکه های اجتماعی سپری میکنند.

البته که این حضور پررنگ جوان و نوجوانان ایرانی در فضای مجازی و همچنین پرداختن به بازی های موبایلی و رایانه ای اگر کنترل نشود، می‌تواند تأثیرات و عواقب ناخوشایندی داشته باشد.

تنها یکی از عواقب آن این است که مطابق با بررسی ها و آمارهای جهانی، کودکانی که به اینترنت و فضای مجازی وابسته هستند، نزدیک به ۳۰‌ درصد بیشتر از دیگر کودکان با والدین و پدر و مادرشان به اختلاف میخورند.

همچنین ۵۰‌ درصد از این افراد ابراز کرده اند که میزان ارتباطشان با والدین به مراتب کمتر از میزان ارتباطشان با ابزار و وسایل الکترونیکی و اینترنتی است.

اخبار بازی های موبایل و بازی اندروید و ios را در استودیو بازی سازی دسیما دنبال کنید.

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.