آمار گیمرهای تهرانی

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

آمار گیمرهای تهرانی میتواند یکی از جذاب ترین آمارهای صنعت بازی سازی ایران و یکی از مهمترین اطلاعات مورد نیاز شرکت های طراحی بازی ویدئویی و موبایلی در ایران باشد.

در این مطلب به بیان اطلاعات و آماری از گیمرهای تهرانی به تفکیک پنج ناحیه شرق، غرب، جنوب، شمال و مرکز تهران میپردازیم، اطلاعاتی که هر شرکت تولید و ساخت بازی به آن نیاز مبرم دارد.

ابتدا مشخص کنیم که منظورمان از بازیکن بازی دیجیتال، شخصی است که در هفته حداقل یک ساعت با یکی از سه پلت فرم اصلی بازی‌های ویدئویی دیجیتال یعنی کنسول ها، موبایل و کامپیوتر بازی کند.

این نکته را هم اعتراف کنیم که این آمار کمی قدیمی است و اکنون به دست ما رسیده چرا که در ایران آنچنان مرجع بازی های ویدئویی فعالی برای ارائه دقیق آمارهای مربوط به گیم و بازی در ایران وجود ندارد؛ این آمار را میتوان مربوط به سال ۹۶ دانست.

سه میلیون و ۷۰۰ هزار گیمر تهرانی

در این سال در شهر تهران حدود سه میلیون و ۶۹۲ هزار گیمر بازی‌های ویدئویی فعالیت داشته اند.

از این تعداد گیمر تهرانی، ۹۴۳ هزار گیمر دیجیتال در شرق تهران، ۹۱۸ هزار در ناحیه جنوب تهران، ۶۷۶ هزار گیمیر در شمال تهران، ۶۳۹ هزار نفر در مرکز و ۵۱۶ هزار گیمر در غرب تهران بزرگ ساکن بوده اند.

 

حال که سخن از آمار شد، بد نیست سری هم به آمار و مقایسه فروش و دانلود بازی در گوگل پلی و اپ استور هم بزنید.

===============
دانلود نرم افزار و اپلیکیشن رایگان فروش و پخش مویرگی 
============================

طبق این بررسی، ۴۷ درصد از گیمرهای تهرانی هر روز به بازی دیجیتال می‌پردازند. آمار مربوط به متوسط سنی گیمرهای تهرانی، میانگین ۲۱ سال را نشان میدهد.

گیمرهای دختر ایرانی ؛ تهرانی

اگر بخواهیم به بیان میانگین سنی گیمرهای تهرانی در مناطق مختلف این شهر بپردازیم باید بگوییم که در شمال تهران، گیمرها میانگین سنی معادل ۲۳ سال را دارند، در شرق و غرب این عدد برابر با ۲۲ و در مرکز تهران معادل ۲۰ سال است.

اما جوان ترین و کم سن و سال ترین گیمرهای تهرانی متعلق به جنوب این شهر هستند، جایی که میانگین سنی گیمرها بر روی ۱۷ سال ثبت شده است.

بخش عمده ای از بازیکنان بازی های دیجیتال تهرانی را مردان با آمار ۶۷ درصد تشکیل میدهند؛ همچنین از کل این جمعیت حدود ۷۸ درصد مجرد، ۳ درصد متاهل بدون فرزند و ۱۸ درصد هم گیمرهای متاهل دارای فرزند هستند.

حدود ۶۴ درصد از بازیکنان بازی های ویدئویی در تهران کمتر از دیپلم دارند؛ ۱۳ درصدشان دیپلم یا پیش‌دانشگاهی دارند و شش درصد دارای مدرک کاردانی، ۱۳ درصد دارای مدرک کارشناسی و مابقی گیمرها دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد، دکتری و بالاتر هستند.

===========
کوچکترین دوربین جهان
================

البته این آمار گیمرهای ایرانی شهر تهران مربوط به تجرد و تأهل و یا مدرک را باید با توجه به آمار سنی آن ها بررسی کرد که بالاتر ذکر شد؛ به عبارت بهتر حدود ۶۰ درصد از بازیکنان بازی های دیجیتالی تهرانی را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دهند.

۹۲ درصد از گیمرهای تهرانی‌ها بازی های موبایلی انجام میدهند

بازیکنان بازی های ویدئویی در تهران نسبت به سایر شهرها گیمرهای کنسولی بیشتری دارد؛ همچنین بازی آنلاین و استفاده از تبلت نیز در تهران حامیان و طرفداران پرشماری دارد.

راستی، فیلم های سینمایی با موضوع گیم، گیمر و بازی دیجیتالی و ویدئویی زیادی ساخته شده اند؛ چند تایشان را دانلود و تماشا کردید؟

گزارش ها حاکی از آن است که ۹۲ درصد از گیمرهای تهرانی به بازی موبایل میپردازند. بازی های کنسولی با ۳۲ درصد و بازی های رایانه با ۲۹ درصد نیز دو پلتفرم محبوب بعدی هستند.

هزینه خرید گیم و بازی در ایران ، استودیو بازی سازی

در این میان گوشی‌های هوشمند نقشی ۷۷ درصدی به عنوان یک پلت‌ فرم بازی برای گیمرهای تهرانی را ایفا میکنند و تبلت‌ها نیز سهمی ۳۷ درصدی دارند.

هم‌چنین ۳۲ درصد از گیمرهای تهرانی با کنسول خانگی شان بازی می‌کنند و ۱۸ درصد از بازیکنان بازی های دیجیتالی تهرانی از رایانه‌های شخصی و ۱۶ درصد از لپ‌تاپ برای گیم و بازی استفاده می‌کنند. کنسول‌های دستی نیز تنها ۴ درصد سهم و نقش دارد.

از دیگر نتایج به دست آمده در این بررسی ها میتوان به این نکته اشاره کرد که ۳۴ درصد از گیمرهای تهرانی به رده‌بندی سنی بازی های دیجیتالی توجه زیاد و لازم را دارند.

از سوی دیگر ۲۷ درصد از بازیکنان بازی های ویدئویی در تهران تا حدودی به رده بندی سنی بازی ها توجه می‌کنند و البته ۳۹ درصد دیگر به این موضوع هیچ گونه توجه و علاقه ای ندارند.

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.