۵۰ میلیون کاربر گوشی هوشمند در ایران

استودیو بازی سازی دسیما – بررسی تعداد کاربران گوشی هوشمند در ایران و تجزیه و تحلیل آمارهای مختلف مربوط به آن، از پراکندگی جغرافیایی تا جنسیتی و سنی، از نیازهای اولیه توسعه دهندگان و طراحان اپلیکیشن و بازی های موبایلی در هر جامعه است.

امروزه کمتر کسی است که نسبت به کارکردهای گوشی های هوشمند بی اطلاع باشد. در این میان هر فرد بنا به نیاز و فراخور حرفه و شغلش و یا علاقه و سلیقه اش، به یک یا چند کارکرد این وسیله الکترونیکی روی می آورد.

در این میان بازی های موبایلی چه بازی های اندروید و چه بازی های آی او اس، یکی از پرکاربردترین استفاده ها از گوشی هوشمند در ایران را تشکیل میدهد.

بازی هایی که توجه و نظر اقشار مختلف به ویژه جوانان و نوجوانان، دانشجویان، بانوان خانه دار، کارمندان و … را به خود جلب کرده است و با توجه به گستردگی نوع بازی های موبایلی از جمله بازی های موبایلی اکشن، علمی، دخترانه، ذهنی و … توانسته پاسخگوی تمام سلایق مردم ایران باشد.

در ایران هرچند تعیین دقیق تعداد کاربران گوشی های هوشمند ملاک مشخصی ندارد و نمی توان به صورت دقیق آن را بررسی کرد اما با توجه به تعداد سیمکارت های مورد استفاده، آمار فروش گوشی های هوشمند و بررسی آمار نصب برخی از اپلیکیشن های موبایل، میتوان تا حدودی این تعداد را تخمین زد.

=========
بهترین نرم افزار و سامانه پخش مویرگی در ایران
============

آمار تعداد کاربران تلفن همراه هوشمند در ایران

مقامات سازمان فناوری اطلاعات آمار کاربران گوشی های هوشمند در ایران در سال ۱۳۹۲ را نزدیک به دو میلیون کاربر گوشی هوشمند اعلام کردند.

اما این تعداد در یک سال بعد یعنی در سال ۱۳۹۳ با یک رشد بی سابقه به ۲۰ میلیون کاربر گوشی هوشمند رسید.

از مهمترین دلایل این جهش قابل توجه میتوان به توسعه  زیرساخت های استاده از تلفن های هوشمند و امکانات آنها اشاره کرد.

این رشد و افزایش اقبال عمومی به گوشی های هوشمند در سال ۱۳۹۴هم ادامه یافت به نحوی که افزایش دوبرابری، تعداد کاربران تلفن های هوشمند را به ۴۰ میلیون کاربر رساند. به عبارتی در این سال از هر دو ایرانی، یک نفر از گوشی هوشمند استفاده میکرد.

این رشد متوقف نشد و با افزایش ۱۰ میلیون کاربری طی یک سال، به بیش از ۵۰ میلیون کاربر در سال ۱۳۹۵ رسید.

با توجه به اینکه بیش از سه سال از زمان ارائه آخرین آمار کاربران گوشی هوشمند می گذرد، بررسی های صورت گرفته تعداد کاربران گوشی های هوشمند حداقل تا سال ۱۳۹۷ را برابر با ۵۳ میلیون کاربر تخمین زده اند.

اخبار بازی های موبایل را در استودیو بازی سازی دسیما دنبال کنید.

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.