رقابت گوگل پلی و اپ استور در فروش بازی های موبایلی

استودیو بازی سازی دسیما – گوگل پلی و اپ استور رقابت تنگاتنگی برای فروش بیشتر اپلیکیشن های گیم و بازی های موبایلی اندروید و آی او اس دارند. آمارها از برتری مالی اپ استور و البته رشد درآمدی گوگل پلی در فروش اپلیکشن های بازی و گیم خبر می دهند.

استقبال عموم به بازی های موبایلی اندروید و بازی های موبایلی ios روز به روز در حال گسترش است. در این میان ظاهرا علاقه و اقبال به بازی های موبایلی آی‌اواس پررنگ تر از بازی های اندرویدی است.

در هر حال این دو غول بزرگ تکنولوژی، گوگل و اپل، بازار اپلیکیشن های موبایل و بازی های موبایل را قبضه کرده اند و در این میان درآمد قابل توجهی از فروش اپلیکیشن های بازی و گیم به جیب میزنند.

طبق آمار و اطلاعات به دست آمده، فروش بازی موبایل آی او اس در فروشگاه اپ استور درآمد بیشتری از فروش بازی اندروید در گوگل پلی نصیب توسعه دهندگان اپلیکشن های بازی کرده است.

آمار مربوط به شش ماه اول سال ۲۰۱۹ میلادی نشان میدهد که در اپ استور میزان فروش و دانلود بازی های موبایلی ios برابر با ۱۷.۶ میلیارد دلار بوده است.

اما این آمار برای مارکت شرکت گوگل یعنی گوگل پلی استور به مراتب کمتر بوده به نحوی که  این مارکت در همین بازه زمانی تنها ۱۲ میلیارد دلار از فروش و دانلود بازی های اندروید به دست آورده است.

آمار اپ استور و گوگل پلی

اگر نگاهی به درآمد اپ‌استور در شش ماه اول سال ۲۰۱۸ نیز بندازیم، متوجه میشویم که این مارکت از اپلیکیشن های بازی آی او اس خود معادل ۱۶.۳ میلیارد دلار به دست آودره است.

در نیمه اول ۲۰۱۸ اپلیکشن های گیم و بازی اندروید در پلی استور  ۱۰.۳ نیز میلیارد دلار فروش داشتند.

بنابر این میزان رشد درآمدهای گوگل پلی استور و اپ‌استور از فروش و دانلود بازی های موبایل در نیمه نخست ۲۰۱۹ نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ به ترتیب ۱۶.۸ درصد و ۷.۸ درصد رشد داشته است.

پس می توان نتیجه گرفت گوگل با اینکه درآمدی کمتری نسبت به اپل داشته، اما رشد و پیشرفت قابل توجهی در افزایش درآمدهایش نسبت به رقیبش داشته است.

البته که در اختلاف میزان درآمد این دو شرکت این نکته را نیز باید مد نظر قرار داد که اپ استور در بسیاری از موارد برای دانلود و نصب اپلیکیشن‌های پرطرفدارش پول دریافت می‌کند و تعداد اپ‌های پولی اپ‌استور به میزان قابل توجهی از گوگل پلی استور بیشتر است.

تازه ترین اخبار بازی موبایل را در کمپانی بازی سازی دسیما دنبال کنید.

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.