درآمد بازی های موبایل در سال ۲۰۱۹ / بازی های موبایلی صنعت گیم را قبضه میکنند؟

درآمد بازی های موبایل در دنیا بیش از نیمی از درآمد صنعت گیم را به خود اختصاص داده است و با توجه به اقبال مردم به این صنعت بازی سازی و جمعیت نزدیک به ۲.۴ میلیارد نفری گیمرهای دنیا، سال جاری فرصتی طلایی برای شکوفایی و رونق بیش از پیش کمپانی بازی سازی و در کل صنعت بازی سازی به ویژه بازی های موبایلی است.

بررسی ها و پیش بینی های مؤسسات و سازمان های مرتبط با صنعت گیم حاکی از آن است که تا پایان سال ۲۰۱۹ تعداد گیمرهای جهان به حدود ۲.۴ میلیارد نفر گیمر میرسد.

درآمد بازی های موبایل

همچنین میزان درآمدهای صنعت بازی‌ دیجیتال و گیم در سال ۲۰۱۹ به نزدیک ۱۴۸ میلیارد دلار خواهد رسید.

اگر شرایط به همین منوال پیش برود، در سال ۲۰۲۱ درآمد صنعت بازی سازی و گیم جهان نسبت به سال ۲۰۱۸ رشدی ۳۰.۶ درصدی را شاهد خواهد بود.

بنابراین درآمد صنعت بازی سازی از ۱۳۷.۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ به بیش از ۱۸۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ خواهد رسید.

در این میان سال گذشته صنعت ساخت بازی موبایل درآمدی معادل ۷۰.۳ میلیارد دلار داشته است که برابر با ۵۱ درصد درآمد جهانی صنعت گیم در همان سال است. بازی‌های کنسول و گیم‌های کامپیوتر خانگی (PC) نیز به ترتیب ۲۵ درصد و ۲۴ درصد سهم درآمد صنعت بازی را به خود اختصاص داده‌ است.

حال انتظار می‌رود درآمد صنعت بازی موبایل در سال‌جاری یعنی ۲۰۱۹ به ۵۴ درصد و در سال ۲۰۲۱ به ۵۹ درصد از درآمد کل صنعت گیم برسد. 

=======
سامانه نوبت دهی
==============

پژوهشگران پیش بینی میکنند درآمد بازی‌های موبایلی در سال ۲۰۲۱ به ۱۰۶ میلیارد دلار برسد. جالب است بدانید درآمد بازی های موبایل در سال ۲۰۱۲ حول و حوش ۱۲.۷ میلیارد دلار بوده است.

گفتنی است اپلیکیشن های بازی موبایل از منظر محبوبیت بعد از شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن های خرید در جایگاه سوم قرار دارند.

کشورهایی که بیشترین درآمد در صنعت بازی سازی دارند

طبق گزارشات، کشورهای چین، آلمان، ژاپن، بریتانیا، آمریکا و کره جنوبی در صنعت بازی‌های موبایل پیشرو هستند. نکته جالب توجه حضور سه کشور از آسیا یعنی چین، ژاپن و کره جنوبی در این لیست است.

درآمد جهانی اپلیکیشن‌ها تا سال ۲۰۲۱ به ۱۲۹.۲ میلیارد دلار می‌رسد که ۸۷.۱ میلیارد از آن در کشورهای آسیا – اقیانوسیه ایجاد می‌شود.

در این میان چین نخستین بازار اپلیکیشن در جهان به حساب می آید و در سال ۲۰۱۸ نیز حدود ۳۰.۸ درصد از درآمد جهانی اپلیکیشن را در اختیار داشت؛ گیمرهای ژاپنی نیز بیشتر از سایر گیمرهای دنیا برای بازی‌های موبایل هزینه می‌کنند.

تازه ترین اخبار بازی موبایل را در استودیو بازی سازی دسیما دنبال کنید

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.