بزرگترین و پردرآمدترین شرکت های بازی سازی دنیا

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

بزرگترین شرکت های بازی سازی و گیم دنیا مجال کمتری به سایر کمپانی های بازی سازی دنیا برای رشد و نمو میدهند.

به گزارش دسیما، ۲۵ تا از بزرگترین و معروف ترین شرکت های ساخت بازی دنیا بالغ بر ۸۰ درصد از درآمد و سهام صنعت بازی دنیا را در اختیار دارند.

این ۲۵ شرکت بزرگ بازی سازی دنیا تنها در سال ۲۰۱۸ توانستند بیش از ۱۰۷.۳ میلیارد دلار درآمد داشته باشند.

این میزان درآمد شرکت های ساخت بازی که ۸۰ درصد از کل درآمد صنعت بازی و گیم در سال ۲۰۱۸ را تشکیل میدهد، نسبت به سال ۲۰۱۷ با رشدی ۱۶ درصدی روبرو بوده است.

در صدر جدول رده بندی پردرآمدترین شرکت های بازی سازی دنیا، کمپانی طراحی و ساخت بازی چینی Tencent بمانند شش سال گذشته جا خوش کرده است.

این استودیو بازی سازی چینی که ۱۵ درصد از کل درآمد بازار و صنعت گیم و بازی را از آن خود کرده، سال ۲۰۱۷ درآمدی معادل ۱۸.۱ میلیارد دلار به دست آورد؛ آن ها اما سال گذشته درآمدشان از بازی سازی را ۹ درصد رشد داده و به مبلغ ۱۹.۷ میلیارد رساندند.

=============
دانلود رایگان نرم افزار پخش مویرگی موبایل
=======================

بخش بازی سازی شرکت سونی با ۱۴.۲ میلیارد دلار درآمدی که از طراحی و ساخت بازی هایش به دست آورده، در رده دوم ایستاده است.

بخش بازی مایکروسافت نیز با ۹.۸ میلیارد دلار درآمد از بازی هایش در رده سوم و بخش بازی سازی اپل هم با درآمد ۹.۵ میلیارد در رده‌ چهارم پردرآمدترین شرکت های بازی سازی قرار گرفته اند.

پنجمین استودیوی بزرگ بازی سازی، شرکت طراحی و ساخت بازی Activision Blizzard آن هم با ۶.۹ میلیارد دلار درآمد است.

در میان در آمد شرکت گوگل از صنعت بازی و گیم، ۶.۵ میلیارد دلار است که باعث شده تا این غول عرصه تکنولوژی و فناوری در جایگاه ششم پردرآمدترین شرکت های بازی سازی قرار بگیرد.

در دره هفتم نیز شرکت طراحی و ساخت بازی NetEase با ۶.۲ میلیارد دلار درآمد و در جایگاه هشتم شرکت بازی سازی EA با درآمدی ۵.۳ میلیارد دلاری قرار گرفته اند.

کمپانی طراحی بازی نینتندو با ۴.۳ میلیارد دلار درآمد و استودیو بازی سازی Bandai Namco با ۲.۷ میلیارد دلار درآمد در رتبه‌های نهم و دهم ایستاده اند.

===========
پرداخت های بین المللی تان را با سامانه پرداخت ارزی دسیما پی انجام دهید
================================

آمار و ارقام درآمدهای بزرگترین شرکت های بازی سازی دنیا حاکی از آن است که این ده شرکت برتر بازی سازی دنیا با وجود جا به جایی رتبه شان نسبت به سال ۲۰۱۷، رشد درآمدی داشته اند.

در این میان سه کمپانی ساخت بازی سونی، مایکروسافت و نینتندو در کنار یکدیگر به طور متوسط ۳۰ درصد رشد در درآمدشان از صنعت گیم و بازی سازی را به نام خود ثبت کردند.

بخش بازی سازی گوگل و اپل هم به ترتیب ۲۲ و ۱۸ درصد رشد درآمدی داشته‌اند؛ نقش گوگل پلی و اپ استور در رشد درآمدی گوگل و اپل در صنعت بازی را نباید نادیده گرفت.

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.