بازی های قدیمی و نوستالژیک موبایل

بازی های قدیمی و نوستالژیک موبایل، یکی از خاطرات شیرین ایرانی ها به ویژه متولدین دهه ۶۰ هست.

نسلی که داشتن موبایل یکی از آمال و آرزوهای دور و درازشان بود؛ داشتن یک گوشی نوکیا ساده که امکاناتش به سختی از تعداد انگشت های یک دست فراتر میرفت.

در این میان بازی های قدیمی موبایل از جمله بازی snake یا همان بازی مار، به دل مشغولی جدید و نوین جوانان تبدیل شده بود. بازی که در نظر نوجوانان و جوانان امروزی ارزش نگاه کردن هم ندارد اما آن روزها دل های بیشماری را مجذوب خودش کرده بود و یکی از نمادهای تکنولوژی به حساب می آید.

==========
نرم افزار پخش مویرگی رایگان
=============

قهرمان اصلی این نوستالژی، گوشی نوکیا ۳۳۱۰ است. یک گوشی نوستالژی و قرص و محکم که شرکت نوکیا در سال ۲۰۱۷ نسل جدید این گوشی را با تمرکز بر بازی خاطره انگیز Snake از طریق نمایشگر رنگی گوشی عرضه کرد.

 

بازی مار Snake در صدر بازی های قدیمی

بازی مار نوکیا قدیمی , دسیمابازی مار نوکیا زمانی همچون خود گوشی های نوکیا یکه تازی و جوانان و بزرگسالان را دور خود جمع میکرد تا نوبتی با گوشی نوکیایی که به سختی به دست آورده بودند، بازی کنند. نقشی که امروز کنسول های بازی با تفاوت های فراوان ایفا میکنند.

بازی مار بمانند موبایل های نوکیای قدیمی به ویژه نوکیا ۳۳۱۰ به دست فراموشی سپرده شد و اما یادش همچنان در ذهن ها باقی مانده است.

 

 

بازی قدیمی Space Impactنوکیا ۳۳۱۰ بازی دیگری به نام Space Impact که یک بازی تیراندازی افقی است را نیز پشتی بانی میکرد.

بازی ای که گوشی دارای WAP نوکیا این امکان را میدهد تا مرحله های جدیدی را برای این بازی دانلود کنید.

گفتنی است آخرین نسخه‌ی این بازی به نام Space Impact: Meteor Shield توسط شرکت Rovio جهت گوشی نوکیا N97 توسعه یافته بود.

 

 

از شرکت بازی سازی Rovio سخن گفتیم و احتمالاً شما را به یاد بازی پرندگان خشمگین انداختیم.

خب، بازی Bounce چطور؟ آیا این بازی را به یاد دارید؟ بازی ای که همزمان با اوج‌گیری بازی Snake، منتشر شد و با گوشی Nokia 9210 Communicator پا به عرصه گذاشت.

شرکت Rovio ، همان کمپانی بازی سازی Espoo سابق است که بسیاری از بازی‌های نوکیا را تولید کرده بود.

 

بازی Bounce , استودیو بازی سازی

 

نظرتان در رابطه با بازی‌های موبایلی سه بعدی چیست؟ شاید فکر میکنید این بازی ها با گوشی‌هایی مجهز به تراشه‌های قدرتمند ارائه شدند.

آیا میدانید اولین بازی‌های سه بعدی موبایل چگونه بودند؟

نوکیا ۳۴۱۰ یک نمایشگر کوچک ۹۶ در ۶۵ پیکسلی دارد، بنابراین نباید راهی برای عرضه یک بازی سه بعدی موبایل به جای بگذارد، درست است؟ خب خیر!

بازی موبایل Munkiki’s Castles یک بازی سه بعدی پلتفرمر / پازلی بود که سعی و تلاش می‌کرد تا یک نمای سه بعدی را بر روی یک صفحه‌ی سیاه و سفید کوچک به نمایش بگذارد.

 

«واقعیت افزوده» را میتوان یکی از فناوری های بزرگ پیش رو در دنیای گیمینگ دانست.

بازی موبایل Mozzies , بازی قدیمی موبایل , اخبار بازی موبایلبا این وجود باید یادی کنیم از بازی موبایل Mozzies بر روی گوشی Siemens SX1 . یک بازی واقعیت افزوده که از نمایشگر و دوربین جهت تبدیل گوشی به یک پشه کش استفاده می‌کرد.

گفتنی است بازی موبایلی Mozzies با بهره گیری از یک پردازنده‌ی تک هسته‌ای ۱۲۰ مگاهرتزی اجرا می‌شد.

قطعاً توجه دارید که بازی مذکور قبل از تبدیل شدن شتاب‌سنج، ژیروسکوپ و قطب‌نما به قابلیت‌های استانداردی در گوشی های هوشمند، روانه بازار شده بود.

شما میتوانید تازه ترین اخبار بازی موبایل را در استودیو بازی سازی دسیما دنبال کنید.

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.