آمار کاربران بازی موبایل در ایران

استودیو دسیما – آمار کاربران بازی های موبایلی در ایران به تازگی از سوی کافه بازار منتشر شده که در آن اطلاعات جالبی از آمار و ارقام تا سلیقه و علایق گیمرهای موبایلی در شهرهای مختلف ایران ارائه شده است.

امروزه استفاده از موبایل و برنامه ها و اپلیکیشن های موبایل به جزء جداناپذیر زندگی بخش عمده ای از مردم دنیا تبدیل شده است.

موضوعی که نقشش در سال های اخیر در ایران و زندگی ایرانیان پر رنگ تر شده و از موبایل و اپلیکیشن های موبایل جهت رسیدن به اهداف و مقاصد مختلف تبلیغاتی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سرگرمی و تفریحی و حتی سیاسی استفاده می شود.

در این میان قشر نوجوان و جوان به ویژه متولدین دهه های ۷۰ و ۸۰ در ایران استقبال چشم گیری از بازی های موبایلی نشان دادن به نحوی که کمتر کاربر جوان ایرانی را می توان یافت که در گوشی موبایلش بازی نصب نکرده باشد.

در ادامه به ارائه آمار و ارقام کافه بازار از کاربران بازی موبایلی در ایران می پردازیم:

تعداد بازی های موبایلی نصب شده در گوشی

در آمار ارائه شده از گیمرهای بازی موبایل در ایران آمده است که  ۰.۲ درصد کاربران بازی موبایل حداقل ۵۰ بازی موبایل روی گوشی شان نصب دارند.

در تقسیم بندی مربوط به این گروه، بوشهری ها با متوسط ۰.۴ درصد بیشترین آمار را دارند؛ گیمرهای خراسان رضوی نیز با آمار یک از هر ۱۰۰۰ نفر نیز در انتهای این رتبه بندی جا گرفته اند.

دسته بندی دوم در عرصه تعداد بازی های موبایل نصب شده بر روی گوشی ایرانی ها مربوط به کاربرانی است که حداقل ۱۰ بازی روی گوشی شان دارند که در این رتبه بندی یزدی ها در جایگاه اول و ایلامی ها نیز در جایگاه آخر قرار دارند.

و در گروه مربوط به کاربرانی که حداقل یک بازی روی تلفن همراه هوشمندشان نصب دارند، یزدی ها با آمار متوسط ۶۹.۱ درصد صدرنشین هستند و بازهم ایلامی ها با آمار  ۶۲.۸ درصد در آخر قرار دارند؛ میانگین کشوری این دسته بندی  ۶۵.۲ درصد است.

==============
بازی زیبای لوپترن؛ ترکیبی از پازل و موسیقی و زمانبندی 
====================

آمار بازی های موبایل ایرانی و خارجی نصب شده روی گوشی

به گزارش  کافه بازار کاربرانی که فقط بازی موبایل ایرانی روی گوشی شان دارند و کاربرانی که تنها بازی موبایل خارجی دارند هم تعداد و برابر با ۶ میلیون نفر است.

۱۴ میلیون گیمیر موبایل ایرانی هم هر دو بازی ایرانی و خارجی رو نصب و بازی می کنند.

آمار سبک بازی ها و علاقه کاربران بازی هر استان

سبک بازی های موبایلی و علاقه کاربران هر استان به نوع بازی ها نیز در آمار ذکر شده است.

ظاهراً بازی موبایلی آموزشی بیشتر در گلستان طرفدار دارد و بازی‌ موبایلی خانوادگی و ماجراجویی در استان خراسان رضوی علاقه مندان بیشتری دارد.

بازی‌های موبایلی معمایی، اکشن و امتیازی موبایل در استان یزد خواهان بیشتری دارد و از بازی های موبایلی رانندگی، استراتژی و شبیه‌سازی در استان سیستان و بلوچستان استقبال بیشتری می شود.

بازی‌های تلفنی در استان اردبیل و بازی های ورزشی و خوراکی در استان گیلان و  بازی‌های موبایل با سبک کلمات و دانستنی‌ها در استان مازندران طرفداران بیشتری دارد.

محبوب ترین بازی های موبایل در ایران

بازی ایرانی «آمیرزا» که در گروه بازی‌های دانستنی و سبک کلمات قرار دارد، محبوب ترین بازی موبایل نزد ایرانی هاست و سپس بازی ها  استراتژیک  Clash of Clans و بازی سبک ساده امتیازی Swipe Brick Breaker قرار دارند.

آخرین اخبار بازی موبایل را در وبسایت شرکت بازی سازی دسیما دنبال کنید.

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.